سن اجرای سنجش سلامت کودکان

 


دانه طلایی عشق را کاشتم

خورشیدی زرین خواهد شد .

 می دانم

 

 

های پرشین دات کام

 

 

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران
    سن اجرای سنجش سلامت کودکان باید به زمان تولد کاهش یابد

    خبرگزاری پانا: رییس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران گفت: سن اجرای طرح غربالگری سنجش سلامت کودکان باید از 6 سال به 4 سال ، 2 سال و سپس زمان تولد کاهش یابد.

 
غلامعلی افروز در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اذعان داشت: 14 درصد از معلولیت ها در زمان تولد ایجاد می شود که باید با کاهش استرس مادر هنگام تولد نوزاد و توجه به نیاز 4 برابر نوزاد به اکسیژن از این گونه معلولیت ها که ریشه ای متفاوت از بیماری های ژنتیک دارد پیشگیری کرد.

وی ازدواج های فامیلی را مبنایی برای وجود اختلال و معلولیت در کودکان دانست و افزود: بسیاری از کودکان معلولیت را از ابتدای تولد با خود دارند ولی تا زمان ورود به مدرسه به دلایل مختلفی از جمله عدم غربالگری و سنجش سلامت به موقع، معلولیت خود را نشان نمی دهد.
 
افروز استان اراک را دارای بالاترین میزان ازدواج فامیلی در کشور عنوان کرد و گفت: بر اساس آمار، ابتلا به ناشنوایی در شمال کشور و نابینایی در جنوب و جنوب غرب کشور بیشتر مشاهده می شود و 40 درصد معلولیلت ها علت ژنتیکی دارند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی با قدردانی از مصوبه دولت درباره مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج گفت: این سازمان با سازمان ملی جوانان برای ارائه این گونه خدمات مشاوره ای همکاری می کند .
منبع : خبرگزاری آموزش و پرورش پانا
دنیای کودک تبریز
/ 52 نظر / 3 بازدید