سن اجرای سنجش سلامت کودکان

 


دانه طلایی عشق را کاشتم

خورشیدی زرین خواهد شد .

 می دانم

 

 

های پرشین دات کام

 

 

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران
    سن اجرای سنجش سلامت کودکان باید به زمان تولد کاهش یابد

    خبرگزاری پانا: رییس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران گفت: سن اجرای طرح غربالگری سنجش سلامت کودکان باید از 6 سال به 4 سال ، 2 سال و سپس زمان تولد کاهش یابد.

 
غلامعلی افروز در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اذعان داشت: 14 درصد از معلولیت ها در زمان تولد ایجاد می شود که باید با کاهش استرس مادر هنگام تولد نوزاد و توجه به نیاز 4 برابر نوزاد به اکسیژن از این گونه معلولیت ها که ریشه ای متفاوت از بیماری های ژنتیک دارد پیشگیری کرد.

وی ازدواج های فامیلی را مبنایی برای وجود اختلال و معلولیت در کودکان دانست و افزود: بسیاری از کودکان معلولیت را از ابتدای تولد با خود دارند ولی تا زمان ورود به مدرسه به دلایل مختلفی از جمله عدم غربالگری و سنجش سلامت به موقع، معلولیت خود را نشان نمی دهد.
 
افروز استان اراک را دارای بالاترین میزان ازدواج فامیلی در کشور عنوان کرد و گفت: بر اساس آمار، ابتلا به ناشنوایی در شمال کشور و نابینایی در جنوب و جنوب غرب کشور بیشتر مشاهده می شود و 40 درصد معلولیلت ها علت ژنتیکی دارند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی با قدردانی از مصوبه دولت درباره مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج گفت: این سازمان با سازمان ملی جوانان برای ارائه این گونه خدمات مشاوره ای همکاری می کند .
منبع : خبرگزاری آموزش و پرورش پانا
دنیای کودک تبریز
/ 52 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد(سلام بر زندگی)

تو زيبايي يا چشم هاي من شاعر نميدانم ولي اين را خوب ميدانم كه اگر تو نباشي چشم هاي من هر چند هم كه شاعر نمي توانند شعري به زيبايي تو بسرايند . . . [گل][لبخند]

محمد(سلام بر زندگی)

علامتِ خانه‌بودنِ من همين پنجره‌ی رو به جنوبِ آفتاب است، تا تو نيايی پرده را نخواهم کشيد. [گل]

محمد(سلام بر زندگی)

سلام دوست مهربان و صمیمی ام شبت بخیر و مسرت ممنونم که برای خوندن غزلم قدم رنجه نمودید. از کامنتهای زیباتون هم بی نهایت متشکرم[لبخند]

باد مهربون

تک گل واشده ای گفت صبا را عشق است / بلبل آمد به میان گفت صدا را عشق است گل و بلبل بنشسته به کنار / سنبل آمد بی میان گفت وفا را عشق است .... =-=-=-=-=-=-=- باز آمدنم به خدمتت دیر نشد / اندیشه مکن دلم ز تو سیر نشد یک موی تو را به عالمی نفروشم / تو جان منی ، کسی ز جان سیر نشد

بهرام

سلام دوست عزيز از حضورت ممنون چند وقت است كه نبودي من خيلي خوشحال شدم متشكرم بهرام[گل][گل][گل]

بهرام

سلام از حضورت ممنون موفق و شاد كام باشيد بهرام[گل][گل][گل]

بهرام

سلام از حضورت ممنون واقعا براي اسايش هموطنان خود چكارها كه نميكنند موفق باشيد بهرام[گل][گل][گل]