کودک ازاری قسمت پایانی

 

نگاهم را ببین  .  .  .

می ترسم ، وقتی دستهایت را بالا می بری .

دیشب خواب دیدم "  سینی خوشبختی را بدستم دادی .  لقمه نان محبت را با سبزی کودکی ام و گرمی خورشید مهربانی ات پیچیدی  "

امروزم را خاکستری نکن  که فردایم سیاه خواهد شد .

 

فریده

 

 

کودک ازاری

 
53 درصد کودک آزاری ها توسط پدران انجام می شود

 .  .  .

در برخی موارد ما شاهد تماس تلفنی کودکانی هستیم که مورد آزار والدین قرار می‌گیرند و احساس گناه شدیدی در مورد اطلاع رسانی آزار دارند.
یاری با اشاره به رواج استفاده از تنبیه جسمی و عاطفی تحت عنوان تربیت کودک و تایید قانونی و عرفی آن که به صورت هنجار پذیرفته شده است، گفت: نتایج یک تحقیق میدانی در ایران نشان می‌دهد که بیش از 50 درصد والدین تنبیه بدنی کودکان را حق خود می‌دانند و آن را یکی از راههای تربیت کودکان ذکر می کنند و 40 درصد والدین اقدام به تنبیه بدنی کودکان کرده‌اند.
وی فقر اقتصادی را در کنار فقر فرهنگی از دیگر عوامل کودک آزاری عنوان کرد و گفت: اغلب کودک‌آزاریها در خانواده‌های متشنج و تک والد و خانواده معتاد رخ می دهد و معمولاً این خانواده‌ها از نظر اقتصادی در شرایط نابسامانی به سر می برند. عدم برنامه ریزی مناسب برای کودکان چه در سطح خرد و چه در سطح کلان، تولد بدون برنامه ریزی قبلی کودکان در خانواده تا سیاستهای ضد و نقیض در دوره‌های تاریخ بر فرزند آوری یا کنترل جمعیت حاکی از نگاه ابزاری به کودک است.
این فعال حقوق کودکان با بیان اینکه تنها در تهران حدود 7هزار کودک کار وجود دارد و این رقم تنها مربوط به کودکانی است که کار آنها بارز بوده و در سطح جامعه دیده می‌شوند، ادامه داد: به نظر می‌رسد علیرغم تلاش مسئولان برای ریشه کن کردن بی‌سوادی در سنین بالا ما شاهد افزایش بی‌سوادی در پایین هرم سنی حتی در کلانشهرها هستیم.
وی تصریح کرد: هنوز نهاد متولی کودکان در ایران وجود ندارد و ما شاهد سیاست‌گذاریهای مقطعی، شتاب زده در امور مربوط به کودکان هستیم و در نهایت امور مربوط به کودکان جزئی حاشیه‌ای از وظایف متعدد یک سازمان قرار می‌گیرد و یا سازمانهای متعدد درگیر مسئله‌ای می‌شوند که هر کدام این وظیفه را به دیگری محول می‌ کند.
وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات کودکان با روان درمانی و مشاوره اعضای خانواده قابل پیشگیری یا بهبود است ولی به علت هزینه‌های سنگین این درمانها و کمبود نیروی متخصص نسبت به جمعیت این بخش با مشکل جدی مواجهیم که البته بیمه‌ها در این زمینه می‌توانند بسیار کارگشا باشند  .

 

 

 

منبع =  روانپژوه

2009 Ravanpajoh

تصویر - مهدی دمی زاده

http://kaghaz-e-bikhat.blogfa.com/

/ 87 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرزاد

وقتی تنهاییم دنبال یک دوست می گردیم، وقتی پیداش کردیم دنبال عیب هاش می گردیم وقتی از دستش دادیم دنبال خاطره هاش می گردیم… و باز تنهاییم

فرزاد

زندگی حکمت اوست… زندگی دفتری از خاطره هاست… چند برگی را تو ورق خواهی زد… ما بقی را قسمت …

فرزاد

سلام استاد بزرگوار و دوست عزیز انشاله نماز و روزه هاتون قبول باشه آرزوی ما در همه حال سربلندی و شادکامی شماست

محمد(سلام بر زندگی)

رابطه ي تجربه با انديشه همان رابطه ي بلع با هضم و جذب است. اگر تجربه ادعا كند كه دستاوردهايش براي پيشرفت نوع بشر كفايت مي كند، مثل اين است كه دهان تمام سلامت بدن را ثمره ي كار خود بداند.((آرتور شوپنهاور))

محمد(سلام بر زندگی)

عشق هميشگي است، اين ما هستيم كه ناپايداريم. عشق متعهد است و مردم عهد شكن، عشق هميشه قابل اعتماد است، اما مردم نيستند.((لئوبوسكاليا)) [گل]

محمد(سلام بر زندگی)

براي اينكه در صدر رقابت قرار گيريم بايد در جستجوي شيوه هاي بهتر باشيم؛ كاري كه امروز خوب انجام مي دهيم، فردا بايد بهتر انجام دهيم.((جيمز بل)) [گل]

محمد(سلام بر زندگی)

بهتر آن است كه ذهن را براي انديشيدن مورد استفاده قرار دهيم نه براي انبار كردن اطلاعات.((آلبرت انيشتين)) [گل]

محمد(سلام بر زندگی)

تعهد عامل پايداري است و باعث مي شود كه اگر زمين خورديد، برخيزيد و ادامه دهيد.((مك نالي))[گل]

محمد(سلام بر زندگی)

مهم نيست كه هدفهاي انسان در حوزه هنر، كسب و كار، مذهب، ورزش يا ارتباط با مردم قرار دارند. تنها راه پيشرفت اين است كه خطاها در مراحل اوليه باشند، انسان خطا را بپذيرد و در اثر خطا كردن، پس نزند و پيش برود.((جان ماكسول)) [گل]

بهرام

[گل]سلام دوست عزيز از حضورت ممنون قابل شمارا ندارد موفق باشيد بهرام[گل][گل]